پرش به

تصویر

ChipScope

FPGA testability ChipScope ISE ICON IPCore

• لطفا وارد حساب کاربری خود شوید تا بتوانید پاسخ دهید
3 پاسخ برای این موضوع

#1 Molaei

Molaei

newbie

• کاربر عادی
  • ستاره
  • 7 ارسال

ارسالی 15 February 2017 - 12:16 PM

با سلام

در رابطه با نرم افزار ChipScope از مجموعه ISE از دوستان و مهندسین پازج خواهش می کنم تجربیات و آموزش ها رو به اشتراک بگذارید و راهنمایی بفرمایید.

من وقتی می خواهم ICON از قسمت IPCore ها رو به طرح ام اضافه کنم با این خطا مواجه می شوم:

WARNING:sim:100 - The Simulation File Type <Behavioral> is not valid for this
   core. Overriding with File Type <structural>.

مشکل چیه واسه IPCore های دیگه مشکل ندارم مثلا FIFO رو به درستی به طرح ام اضافه کردم هم تو مرحله شبیه سازی هم پست شبیه سازی به درستی کار میکنه!

#2 mahmoud

mahmoud

Administrator

• مدیریت انجمن
  • 100 ارسال

ارسالی 15 February 2017 - 12:43 PM

سلام

با توجه به پیغام خطایی که نوشتید، ظاهرا شما دارید chipscope را توی شبیه سازی بکار میبرید.

اگر قصدتون استفاده از chipscope به روال مرسوم و معمولش هست که دیگه نباید شبیه سازی کنید، بایستی یک راست بریزید روی FPGA و بعد با استفاده از Analyzer مقادیر سیگنالها را ببینید.

#3 Molaei

Molaei

newbie

• کاربر عادی
  • ستاره
  • 7 ارسال

ارسالی 15 February 2017 - 01:35 PM

می خوام یه مدار خیلی ساده رو با ChipScope بررسی تحلیل کنم، تو اولین قدم با این خطا مواجعه شدم، هر کاری هم می کنم به نتیجه نمی رسم.

چطوری یک راست بریزم روی FPGA مگه نباید اول ICON IP COre رو بسازم بعد توی طرح اصلی نمونه سازی کنم و سیگنال هایی رو که می خوام به پایه های ILA وصل کنم و ...

اگه امکانش هست خواهش می کنم بیشتر راهنمایی بفرمایید!

#4 mahmoud

mahmoud

Administrator

• مدیریت انجمن
  • 100 ارسال

ارسالی 17 February 2017 - 07:34 PM

ببینید این پیغامی که گذاشتید (که البته warning هست و نه خطا و اصلا مشکلی ایجاد نمیکنه) داره میگه که شما دارید طرح را simulate میکنید و نه implement. 

اگر با ISE کار میکنید، گوشه بالا سمت چپ پنجره، گزینه ی view را چک کنید، باید روی implementation باشه و نه simulation.

یه روش ساده تر به جای اینکه Core های ILA و ICON را مستقیما صدا بزنید این هست که با استفاده از گزینه ی add new source، مورد chipscope را انتخاب کنید و از طریق wizard ش برید جلو.

توی برنامه های آتی مون انشاءالله آموزش استفاده از chipscope را خواهیم داشت.

همچنین به FPGA, testability, ChipScope, ISE, ICON IPCore نیز برچسب خورده است

0 کاربر در حال خواندن این موضوع است

0 کاربر، 0 مهمان و 0 عضو مخفی