پرش به

تصویر

پروژه اسیلسکوپ

• لطفا وارد حساب کاربری خود شوید تا بتوانید پاسخ دهید
3 پاسخ برای این موضوع

#1 alijavad

alijavad

newbie

• کاربر عادی
  • ستاره
  • 3 ارسال

ارسالی 22 January 2018 - 04:52 PM

سلام.در شبیه سازی پروژه اسیلسکوپ به مشکلی برخوردم.این پروژه یک تغییراتی توش ایجاد کردم و شبیه سازی کردم و به miso  با رعایت زمانبندی دیتاشیت تراشه adc ورودی دادم و لی خروجی txd در حالت x است و هیچ خروجی ای نداریم...مجددا برای تاپ ماژول یوآرت تست بنچ نوشتم و ورودی دادم ولی txd که خروجی باشد همان x  را نشان می دهد.. به یک تناقضی برخوردم...تو ماژول uart یکبار پارامتر 

parameter BAUD_RATE    = 9_600;              // Baud rate
9600 تعریف شده ولی در تاپ ماژول   115200 تعریف شده...

ممکنه مشکل از این باشه؟

#2 mahmoud

mahmoud

Administrator

• مدیریت انجمن
  • 100 ارسال

ارسالی 25 January 2018 - 03:59 AM

سلام.در شبیه سازی پروژه اسیلسکوپ به مشکلی برخوردم.این پروژه یک تغییراتی توش ایجاد کردم و شبیه سازی کردم و به miso  با رعایت زمانبندی دیتاشیت تراشه adc ورودی دادم و لی خروجی txd در حالت x است و هیچ خروجی ای نداریم...مجددا برای تاپ ماژول یوآرت تست بنچ نوشتم و ورودی دادم ولی txd که خروجی باشد همان x  را نشان می دهد.. به یک تناقضی برخوردم...تو ماژول uart یکبار پارامتر 

parameter BAUD_RATE    = 9_600;              // Baud rate
9600 تعریف شده ولی در تاپ ماژول   115200 تعریف شده...

ممکنه مشکل از این باشه؟

سلام
نه مشکل این نیست قطعا. اون 9600 مقدار پیش فرض هست که توسط مقداری که از بالا بهش اعمال میشه، تغییر میکنه.
سیگنال x توی شبیه سازی احتمالا ناشی از درست نبودن سیگنال ریست مداره.

#3 alijavad

alijavad

newbie

• کاربر عادی
  • ستاره
  • 3 ارسال

ارسالی 28 January 2018 - 04:46 AM

سلام
نه مشکل این نیست قطعا. اون 9600 مقدار پیش فرض هست که توسط مقداری که از بالا بهش اعمال میشه، تغییر میکنه.

نه تست کردم مشکل از BAUD_gen هست...یعنی این ماژول سیگنال مورد نیاز ماژول ترانسفر را تولید نمی کند و خروجی اش دائم X...پس این پروژه چطوری تست شده و کار کرده؟!

#4 alijavad

alijavad

newbie

• کاربر عادی
  • ستاره
  • 3 ارسال

ارسالی 28 January 2018 - 05:00 PM

سلام

مشکل از ریست مدار هم بوده...متاسفانه بعضی جاها ریست active high هست و بعضی جاها active lo در حالی که یک ورودی ریست در تاپ ماژول داریم و کور کلاک اکتیو لو هست و یکسری ماژول های دیگه اکتیو های.

0 کاربر در حال خواندن این موضوع است

0 کاربر، 0 مهمان و 0 عضو مخفی